Столичні архітектори оглянули історичні об’єкти старого Пирятина


У рамках Програми збереження культурної спадщини в Пирятинській ОТГ за запрошенням Ольги Герасим'юк, до Пирятина приїхали київські фахівці: архітекторка-реставраторка Аліна Мигидюк та експерт із технічного обстеження будівель та споруд Юрій Павленко.
Столичні архітектори попрацювали з начальницею відділу культури і туризму Пирятинської міської ради Оленою Гуленко та краєзнавчими структурами і визначили ряд будівель, які в першу чергу і як найшвидше потрібно було б зберегти і спочатку зробити документацію, а потім розпочати реставраційні роботи.

«Ми напрацювали цей перелік і зараз з нашими краєзнавчими істориками готуємо інформаційні картки. Але чи піде в цьому році все далі, щоб виготовити документацію і далі вже займатися реставрацією – невідомо, бо це сесійні рішення і вони залежать не лише від мене», –  відзначає Олена Гуленко.
Вона говорить, що буде ініціювати на наступну сесію місцевої ради фінансування для початку роботи по збереженню історичних будівель і створенню облікової документації. Зараз же програмою зі збереження культурної спадщини Пирятинської ОТГ заплановано лише створення інформаційних дощок.
Адже у зв`язку з тим, що цього року багато коштів з місцевого бюджету йде на карантинні заходи, то невідомо чи можна буде виділити кошти на паспортизацію та розробку документації на об`єкти.
Також фахівчиня відзначає, що перше, що можливо зробити це – збереження історичної бруківки, якій більш як 100 років. Адже на її місці не поклали нове покриття і зараз вирішують як вмонтувати бруківку в асфальт. Такі елементи старовинної бруківки хочуть залишити у 3-4 місцях в Пирятині і потім створити невеликий туристичний маршрут, бо ці старовинні камені різного періоду створення. Таким чином, разом з тим, можна було б розповісти й про історичні будівлі навколо.
Олена Гуленко говорить, що, можливо, порівняно, у них не такі старовинні будівлі, бо місто двічі згоріло майже повністю. Але є зразки середини ХІХ століття, зразки українського бароко і модерну.  
Київським архітекторам вона провела екскурсію визначними історичними будівлями жіночої гімназії (зараз школа №4), Державного казначейства (зараз Укрпошта), магазину швейних машинок (зараз Пирятинська міська рада), будинку архітектора Хітріна, водонапірної вежі залізничного вокзалу. Саме ці будинки мають цікаву та цінну архітектуру і першочергово мають бути збережені.
«Старе місто відкриває своє обличчя – і ми впізнаємо історичні періоди дворянства, повітового земства, часів Другої світової війни. Виготовлення облікової документації, паспорту культурного об'єкта справа кропітка і недешева, але починати цю роботу потрібно, щоб місто не залишилося безликим, щоб у наших нащадків було міцне коріння», –  розповідає Олена Гуленко.
Тому цю роботу заплановано відділом культури і туризму Пирятинської міськради у співпраці з краєзнавчим музеєм, громадою та столичними партнерами.
















“Виготовлення облікової документації, паспорту культурного об’єкта – справа кропітка і недешева, але починати цю роботу потрібно, щоб місто не залишилося безликим, щоб у наших нащадків було міцне коріння. Отож, цю роботу заплановано відділом культури і туризму у співпраці з краєзнавчим музеєм, громадою та столичними партнерами. Пропонуємо пирятинцям бути активнішими у цьому питаннні!” – закликають у Пирятинській міській раді.

Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар